poniedziałek, 17 grudnia 2012

Do squats baby ♥

Czas na moje ulubione ćwiczenie, które nie tylko pięknie ujędrnia i podnosi pośladki ale i kształtuje nogi xD Mowa tu o squats - przysiadach, choć nie są to klasyczne przysiady znane nam z lekcji wf z podstawówki ;) Ich wykonanie polega na zrobieniu głębokiego przysiadu w tył tak, by kolano było w jednej linii z naszą piętą (żeby nie obciążać stawu kolanowego!).

Oczywiście sa różne wariacje tego ćwiczenia, możemy mieć nogi złączone blisko siebie i wykonywać przysiady bądź pozostawić je na szerokości bioder. Mój ulubiony wariant (który podobno dodatkowo wysmukla) to przysiad i wyskok w górę, który obrazuje poniższa fotografia :Możemy również zrobic serię squats wytrzymując w pozycji w dole kilka sekund za każdym razem bądź pogłębiając przysiad pulsacyjnie. Szybciej poczujemy pracujące mięśnie wykonując przysiady z hantlami bądź małą sztangą. Efekty widać bardzo szybko! I ♥ squats!


3 komentarze:

 1. Uwielbiam squaty, a od niedawna ze sztangą na barkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dają w kość :) niedawno byłam pierwszy raz na zajęciach power pump ze sztangą i tam robiliśmy masę squatów - mięśnie wręcz paliły :D

   Usuń
 2. to i ja dołączę :) od chwili zapoznania się z treningiem p90x uwielbiam robienie przysiadów z podskokiem

  OdpowiedzUsuń